Jakie cechy powinna mieć odpowiednia osłona antywirusowa?

Opublikowano: 12 maja 2020

Polska powoli wchodzi w kolejne etapy odmrażania gospodarki, a to dla wielu z nas znaczy powrót do pracy. Sklepy i galerie stopniowo wracają do dawnego trybu funkcjonowania, niedługo podążą za nimi salony kosmetyczne i fryzjerskie, a w następnej kolejności wszelkie lokale gastronomiczne i kulturalne znów będą mogły otworzyć się dla zainteresowanych. Niestety nie będzie to powrót do pełnej normalności, ponieważ jeszcze przez długi czas będziemy musieli zachować bezpieczeństwo i zadbać o zdrowie zarówno klientów, jak i pracowników.
Zrobimy to najlepiej dzięki odpowiednim osłonom przeciwwirusowym. Zapewniają one największą skuteczność, a jednocześnie są praktyczne w zastosowaniu. Poniżej zebraliśmy wszystkie dostępne możliwości, jeśli chodzi o osłony PVC.

Rodzaje osłon antywirusowych z PVC

Na rynku znajdziemy kilka możliwości, jeśli chodzi o modele osłon antywirusowych z PVC, którymi zapewnimy sobie i innym ochronę przed koronawirusem i pozostałymi zarazkami przenoszonymi drogą kropelkową. Każde z tych zabezpieczeń nieco różni się od siebie, ale wszystkie łączy materiał, z którego są wyprodukowane, czyli wytrzymałe i nieprzepuszczalne tworzywo sztuczne.

Osłona antywirusowa wisząca (szyba ochronna)

Ten typ osłony antywirusowej jest montowany pod sufitem i opuszczany na stabilnych łańcuszkach lub linkach. Najlepiej sprawdza się w przypadkach, gdy nie ma możliwości zamontowania stojącej osłony, np. z powodu braku miejsca.
Montaż wiszącej osłony antywirusowej pod sufitem jest prosty i w łatwy sposób można go regulować, co dodatkowo wpływa na atrakcyjność tego typu osłony wiszącej.
Wisząca osłona antywirusowa z PVC najczęściej jest wybierana na stanowiska takie jak:
 • kasa sklepowa,
 • recepcja.
oslona-antywirusowa-sklep

Osłona antywirusowa stojąca (odgrodzenia antywirusowe)

W tym wypadku wybieramy produkt, który jest gotowy do ustawienia. Może to być osłona antywirusowa do trwałego montażu w danym miejscu lub przygotowana na specjalnych stopkach, które ją stabilizują. Jest to bardziej stabilny sposób zabezpieczenia stanowiska niż w wariancie wiszącym, co przydaje się wtedy, gdy trzeba zabezpieczyć większą powierzchnię.
Osłonę stojącą najczęściej wybiera się do odgradzania od siebie miejsc pracy i stanowisk, w lokalach takich jak np.:
 • salony kosmetyczne,
 • salony fryzjerskie,
 • restauracje,
 • ogródki gastronomiczne,
 • stanowiska w zakładach przemysłowych.
oslona-parawan-stojaca-2

Osłona antywirusowa na twarz (przyłbica)

Tutaj mamy do czynienia z zapewnieniem indywidualnej ochrony pracownikowi. Przyłbica zapewnia dobrą skuteczność w ochronie,  często lepszą niż maseczka,(nieprzepuszczalne PVC przyłbicy kontra zwykły materiał maseczki) i zapewnia większą wygodę użytkowania.
Noszenie jej:
 • nie ogranicza widoczności,
 • nie utrudnia oddychania,
 • nie wadzi na twarzy
 • nie powoduje zaparowania okularów, jeśli ktoś je nosi.
Jeśli chcemy zadbać o bezpieczeństwo swoje i pracowników, przyłbica jest najlepszym sposobem do osiągnięcia tego celu.
przylbica 1

Zalety osłon antywirusowych z PVC

Dlaczego warto postawić na osłony antywirusowe z PVC? Ponieważ mają szereg plusów, których ze świecą szukać pośród innych sposobów zabezpieczenia zdrowia. Jakby tego było mało, ich cena jest stosunkowo niska.
Poniżej znajdziemy listę najistotniejszych zalet, które wpływają na popularność osłon PVC.

Zapewniają wysoką ochronę przed drobnoustrojami

Osłony antywirusowe z PVC cechują się wysoką skutecznością, jeśli chodzi o zablokowanie bakterii, wirusów i zarazków przenoszonych poprzez kichanie czy kaszel (drogą kropelkową), w tym takich jak koronawirus. Znacząco zmniejszają poziom ryzyka, że cokolwiek przedostanie się przez jednolitą barierę z tworzywa sztucznego. Pracownik oraz klient mogą czuć się bezpiecznie.

Bezproblemowy montaż i dopasowanie

Każdy rodzaj osłony antywirusowej montuje się łatwo i szybko. Materiał PVC pomimo solidności i wytrzymałości nadal jest lekki i elastyczny, co pozwala dopasować go do naszych wszystkich wymagań. Ponadto istnieje możliwość wycięcia w osłonie niezbędnych otworów, np. na wymianę gotówki lub terminal płatniczy.

Nie ograniczają kontaktu i nie wpływają na wystrój

Osłony antywirusowe z PVC są bezbarwne. Dzięki temu klient oraz pracownik mogą pozostawać z naturalnym kontakcie między sobą i dobrze widzieć się nawzajem. Przezroczystość ma również tę zaletę, że nie narusza estetyki lokalu. Nie musimy poświęcać wystroju dla zachowania zasad bezpieczeństwa.

Łatwa dezynfekcja i utrzymanie w czystości

Powierzchnia osłony jest płaska, a sam materiał odporny. Nie ma żadnych przeciwwskazań, żebyśmy mogli od czasu do czasu zdezynfekować go odpowiednimi środkami czystości. W ten sposób możemy łatwo zachować higienę pracy oraz zapewnić sobie jeszcze większe bezpieczeństwo.

Multum możliwości zastosowania

Jako że materiał jest elastyczny i łatwy w montażu, dopasujemy go do praktycznie każdego miejsca pracy i każdej przestrzeni. Osłona antywirusowa jest dostępna w różnych rozmiarach i może zostać zainstalowana na wiele sposobów, co dodatkowo zwiększa możliwości jej zastosowania.
Z powodzeniem wykorzystamy ją w:
 • sklepach,
 • recepcjach,
 • salonach kosmetycznych i fryzjerskich,
 • restauracjach,
 • instytucjach społecznych i kulturalnych.

Zdrowie na pierwszym miejscu

Tak powinno brzmieć motto każdego zakładu pracy. W nieciekawej sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa to motto zyskuje na znaczeniu jeszcze bardziej, niż wcześniej. Dlatego nie ryzykujmy ani zdrowiem swoim, ani pracowników. Nie narażajmy też klientów na niepotrzebne ryzyko. Zapewnijmy wszystkim skuteczną ochronę, którą gwarantują osłony antywirusowe z PVC do lokali oraz przeznaczone do noszenia na twarzy.
Zadzwoń
+48 501 547 367
Zadzwoń
Przewiń do góry